Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home4/albmedic/public_html/folkfestival/components/com_joomfish/helpers/defines.php:95) in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/plugins/system/jat3/core/parameter.php on line 156

Warning: Creating default object from empty value in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/plugins/system/jat3/core/joomla/modulehelper.php on line 320
Aulona Folk Festival 2015

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
AIFF 7. FESTIVALI 2015

7th Edition of “Aulona International Folk Festival”will take place in Vlore on the 
dates 7-9 May 2015

 
Aulona International Folk Festival

Festivali “Aulona International Folk Festival“ zhvillohet në qytetin bregdetar të Vlorës,Shqipëri. Ky Festival organizohet nga Qendra Kulturore “AULONA“ (më parë me emrin “Bilbilat e Jugut“) e cila është subjekt juridik privat që vepron në bazë të Legjislacionit shqiptar në fushën e kulturës dhe trashëgimisë kulturore. Aktiviteti synon të mbetet tradicional dhe shoqëron çeljen e Sezonit Turistik të qytetit të Vlorës në çdo muaj Maj. Festivali mbahet mbi bazën e donacioneve të ndryshme në partneritet me Bashkinë e qytetit, Dhomën e Tregëtisë dhe institucione apo subjekte të tjera të interesuara, vendase apo të huaja. AIFF është një festival i drejtpërdrejtë folklorik, mbështetet në parimet e C IOFF-it dhe drejtohet nga një Komitet Organizator (Staf) i përbërë nga personalitete dhe njerëz të artit e kulturës. Festivali i Parë është mbajtur nga data 9-11 Maj 2009.

 
KUSH ESHTE QYTETI I VLORES ?

Vlora është qytet më i bukur bregdetar i Shqipërisë dhe ndodhet në Jug-perëndim të vëndit. Qyteti ka rreth 130 mijë banor.

Read more...
 

Photos


Warning: Parameter 2 to plgContentJA_tabs::onPrepareContent() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/event.php on line 67

Warning: Parameter 2 to botJoomfishAlternative() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Warning: Parameter 2 to plgContentJA_highslide::onPrepareContent() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/event.php on line 67

Warning: Parameter 2 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Warning: Parameter 2 to plgContentJumi::onPrepareContent() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/event.php on line 67

Warning: Parameter 2 to plgContentSmartResizer::onPrepareContent() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/event.php on line 67

Warning: Parameter 2 to plgContentJw_allvideos::onPrepareContent() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/event.php on line 67

Warning: Parameter 2 to plgContentJw_sigpro::onPrepareContent() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/event.php on line 67

Warning: Parameter 2 to plgContentFrontpagePlus() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Warning: Parameter 2 to plgContentEmailCloak() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Warning: Parameter 2 to plgContentGeshi() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Warning: Parameter 2 to plgContentLoadModule() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Warning: Parameter 2 to plgContentPagebreak() expected to be a reference, value given in /home4/albmedic/public_html/folkfestival/libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136
{highslide type="slideshow-controlbar" height="75" width="75" event="click" class="" captionText="" positions="top, left" display="none" src="/2011_1.jpg,2011_2.jpg,2011_3.jpg,2011_4.jpg,2011_5.jpg,2011_6.jpg,2011_7.jpg,2011_8.jpg,2011_9.jpg,2011_10.jpg,2011_11.jpg,2011_12.jpg,2011_13.jpg,2011_14.jpg,2011_15.jpg,f-2.jpg, f-3.jpg,f-5.jpg,f-6.jpg, f-2.jpg, f-1.jpg"} {/highslide}

General sponsor - Municipality

You are here Home